V ČETRTEK, 24. 9. 2020,  BODO IMELI UČENCI OD 1. DO 9. RAZREDA  Z VSEMI PODRUŽNICAMI ŠPORTNI DAN – POHOD PO OBČINI.

UČENCI 6. RAZREDOV PA BODO OPRAVLJALI KOLESARSKI IZPIT (več informacij dobite od lanskih razrednikov).

Učenci vozači se pripeljete v šolo s  šolskim avtobusom.

• Zbor učencev po razredih na zbornem mestu in delitev malice po razredih ob 8.15.
  • Odhod ob 8.30.
  • Povratek na zborno mesto po 12.30 uri.

Tisti učenci, ki se bodo udeležili šolskega tekmovanja v Logiki, bodo odšli prvi na kosilo po 12.30 uri. Ko se jedilnica sprazni tekmovalcev v Logiki, gredo na kosilo še vsi ostali.

Po prihodu na zborno mesto odidejo učenci, ki imajo kosilo na kosilo, ostali domov. Učenci vozači počakajo na šolski avtobus.

Zborna mesta:

ŠENČUR zbor učencev po razredih (1. razred, 2. razred,…):

1. triletje: ograjeno rokometno igrišče med športno dvorano in vrtcem,
  2. triletje: parkirišče na severni strani šp. dvorane (med športno dvorano in nogometnim igriščem),
  3. triletje: pred glavnim vhodom.

PŠ VOKLO, PŠ OLŠEVEK in PŠ TRBOJE zbor pred šolo ločeno po razredih.

SMER POHODA:

Šenčur:

1. triletje: OŠ Šenčur – Štefetova ulica – Sveteljeva ulica – Gasilska cesta – krožišče smer Voklo – most čez avtocesto – PŠ Voklo (malica) – most – krožišče – Gasilska cesta – Sveteljeva ulica – Štefetova ulica – OŠ Šenčur.

Dolžina 8.4 km, čas hoje cca 2 uri.

1. triletje: OŠ Šenčur – Visoko – Hotemaže – Olševek (malica) – Visoko – kolesarska – OŠ Šenčur.

Dolžina 10.7 km, čas hoje cca 2,5 ur.

1. triletje: OŠ Šenčur – vrtec – Weingerlova ulica (makadam) – Partizanska ulica – Mlakarjeva ulica – krožišče – PC Šenčur Kamm – nogometno igrišče Hrastje (malica) – Voklo PŠ – Vogljanska cesta – Šenčurska pot (Kurja vas) – ob avtocesti – prehod pred mostom – ob avtocesti do PC Šenčur – Mlakarjeva ulica – vrtec – OŠ Šenčur.

Dolžina 12.8 km, čas hoje cca 3 ure.

PŠ Olševek:

1. triada: PŠ Olševek – Luže (ranč) – Srednja vas (bajer) – Srednja vas (cerkev – malica) – cesta Šenčur Milje – Visoko (Kovač) – ob reki Kokri do Hotemaž – Kruhkerija Gorjanc – PŠ Olševek.

Dolžina 8.8 km, čas hoje cca 2 uri.

1. in 5. razred: PŠ Olševek – Visoko – kolesarska – OŠ Šenčur (malica) – Visoko – Hotemaže (Kruhkerija) – PŠ Olševek.

Dolžina 10.8 km, čas hoje cca 2,5 uri.

PŠ Voklo: PŠ Voklo – smer Hrastje – smer Prebačevo – Žerjavka – PŠ Trboje (malica) – Trboje – Voklo – Ahčin – PŠ Voklo

Dolžina 8 km, čas hoje cca 2 uri.

PŠ Trboje: PŠ Trboje – Voglje (malica) – Voklo – Žerjavka – PŠ Trboje

Dolžina 9.8 km, čas hoje cca 2,5 uri.

NAVODILA ZA UČENCE:

• Učenci upoštevajo vse varnostne ukrepe in so strpni: zadostna varnostna razdalja, ne mešajo se z drugimi učenci, iz drugih razredov in oddelkov, ves čas hodijo s svojo skupino.
  • V času delitve malice in preverjanja prisotnosti obvezna uporaba maske.
  • Upoštevajo cestno prometna pravila in skrbijo za prometno varnost.
  • Prepovedana je uporaba zvočnikov ali slušalk iz varnostnih razlogov.
  • Skupina se drži skupaj, noben ne sme zapustiti skupine ali da gre po svoje.
  • Če ima kdo kakršenkoli zadržek, mora nujno o tem obvestiti enega od učiteljev.
  • Naravo pustimo pri miru in jo opazujemo. Ne kričimo in ne povzročamo hrupa.
  • Vse smeti odnesemo s seboj.
  • Kosilo in podaljšano bivanje poteka normalno. Na kosilo greste prvi tisti učenci, ki se boste udeležili šolskega tekmovanja iz Logike.
  • Razvoz po vaseh po običajnem voznem redu šolskega avtobusa. Na avtobusu so obvezne maske).

OPREMA: (Oblečemo in obujemo se dejavnosti in vremenu primerno).

• Zaščitna maska.
  • Športna oblačila in primerna obutev (športni copati).
  • Dovolj velik nahrbtnik za odvečna oblačila in malico. S seboj prinesejo svojo plastenko s pijačo.
  • V primeru hladnejšega vremena so priporočljiva toplejša oblačila.
  • Zaščita proti klopom.
  • Dežnik.

V primeru dežja bo športni dan prestavljen na naslednji možni termin.

Vodja dejavnosti

Štefka Svetelj