Judovski pes na obisku na OŠ Šenčur

Devetošolci so si v četrtek, 27. 1., ogledali gledališko predstavo Judovski pes, ki je gostovala v Domu krajanov na dan, ko obeležujemo svetovni dan spomina na žrtve holokavsta. Predstava je monodrama, v kateri igra gledališki in filmski igralec Miha Rodman iz Prešernovega gledališča Kranj.

Govori o času druge svetovne vojne, o nacizmu in holokavstu, o čemer so se devetošolci učili že pri urah zgodovine. O teh zgodovinskih dogodkih pa govori na prav poseben način – skozi oči človekovega najboljšega prijatelja – psa.

Ker igra ponuja mnogo iztočnic za pogovor, smo igralca po predstavi prosili, da je odgovoril na nekaj naših vprašanj. Pogovor z Miho Rodmanom so vodili učenci Hana Sekne in Jona Gantar iz 9. a, Alja Gašperlin in Sara Mavri iz  9. b ter Manca Logar in Maks Štrukelj Tušek iz 9. d.

Pogovarjali smo se o gledališki predstavi in igralskem poklicu ter tudi o tem, zakaj je pomembno, da mladi obiskujejo gledališče. Na koncu pa je ostal še čas za skupno fotografijo in kakšen avtogram.

Učiteljica Ana Marija Lednik

DVORANSKO DRŽAVNO PRVENSTVO V ATLETIKI

HANA SEKNE  2x državna prvakinja v kategoriji U16!!!

V soboto, 21.1.2022 je v Novem mestu potekalo DP v atletiki.

Naša učenka Hana Sekne je nastopila v dveh disciplinah, v teku 60m ovire in v troskoku. Že v polfinalu je pokazala, da je odlično pripravljena. V finalu je samo to še potrdila in prepričljivo zmagala z odličnim rezultatom 8,91s. S skokom dolgim 11,57 cm je zmagala tudi v troskoku in podprvakinjo preskočila kar za 98 cm.

Iskrene čestitke!

Aktiv športa