Obisk učiteljev iz Španije v okviru projekta Erasmus+

Bienvenidos! Dobrodošli učitelji iz Španije!

Našo šolo je v tednu od 19. 9. do 23. 9. v okviru projekta Erasmus+ obiskala skupina učiteljev iz Španije. Učitelji so k nam prišli z dveh osnovnih šol: Colegio Odón de Buen iz Zuere in Colegio Público Cristo de la Salud iz Nívarja.

Ves teden so sodelovali pri različnih dejavnostih ter spoznavali utrip na naši šoli, sodelovali z učitelji in drugimi strokovnimi delavci ter skupaj z učenci spoznavali tako slovensko kulturo in tradicijo kot tudi značilnosti občine in našega kraja. Zelo smo bili veseli priložnosti za izmenjavo izkušenj in spoznavanje novih kultur ter se že veselimo prihodnjih sodelovanj.

Ana Marija Rožman, vodja projekta Erasmus+

Idilična Zelenica

V četrtek, 22. septembra, so se 6. in 7. razredi odpravili v hribe. Tokrat smo se povzpeli na Zelenico. Pot ni bila strma in prav vsi učenci so prišli na cilj. Na vrhu Zelenice smo se lahko posladkali v gostišču z okusnimi palačinkami. Kar je bilo pa res presunljivo, je bil prelep razgled na okoliške gore. Tudi sonce nas je celo dopoldne razvajalo.

Aktiv učiteljev športa

Naravoslovni dan za učence 8. razredov

V četrtek, 15. septembra, smo imeli 8. razredi naravoslovni dan. Predstavila se nam je Hiša eksperimentov.

Prvi dve uri smo delali zanimive poskuse v štirih različnih učilnicah. Zelo zanimivo je bilo, ko smo naredili magični oblak. Tekočina za oblake je bila sestavljena kar iz losjona za roke in vode. Izvedli smo poskuse, nato pa smo se pogovorili, zakaj so se določene stvari zgodile. Poskus smo morali tudi ilustrirati.

Imeli smo tudi zanimiva predavanja. Bil je res poseben dan.

Ajda Grilc in Tara Jordan, 8. d