S prvo knjigo na skodelico kave

V četrtek, 2. marca, so si deveti razredi v Raščici ogledali Trubarjevo domačijo, na Vrhniki pa so se podali na pot po krajih, povezanih s Cankarjevo mladostjo. Literarna ekskurzija je bila izredno zanimiva, saj smo v Raščici spoznali, kako so nastajale prve knjige, na Vrhniki pa, kako je otroštvo preživljal naš prvi veliki pisatelj.

Maruša Robida

Si ZA ali PROTI?

V petek, 3. marca, je na OŠ Šenčur potekala delavnica debatne metodologije. Organizirali smo jo v sodelovanju z gospo Nušo Stamejčič iz društva Za in proti – nacionalne debatne organizacije. Delavnice so se udeležili nadarjeni in radovedni osmo- in devetošolci, ki so na delavnici spoznavali pisani svet debatiranja in se preizkusili v čisto pravi debati.

Mnenja so se kresala ob okoljski tematiki našega kraja, kar smo kasneje razširili na slovenski prostor, na koncu pa soočili argumente za in proti ob trditvi Slovenija bi morala dati prednost prenovi železnic, in ne cest; kar je tudi tema državnega debatnega tekmovanja za osnovne šole, ki bo potekalo 25. marca v Celju.

Učencem se zahvaljujeva za udeležbo in sodelovanje ter želiva, da argumentirano zagovarjajo svoja stališča na vseh življenjskih poteh.

Mateja Potočnik Poljanšek in Ana Marija Rožman