V soboto, 13. januarja 2024, je na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko Univerze v Mariboru (UM FERI) potekalo državno tekmovanje ACM Bober 2023/24 za učence in dijake. Bober predstavlja edino slovensko tekmovanje v računalniškem mišljenju.

Na šolskem tekmovanju je v letošnjem letu sodelovalo 28.842 tekmovalcev. Na državno tekmovanje se je uvrstilo 294 tekmovalcev iz osnovnih in srednjih šol. Iz naše šole se je na državno tekmovanje uspešno uvrstil učenec Tadej Pogačar iz 8.b razreda. S svojim izjemnim 5. mestom in osvojenim zlatim priznanjem je Tadej pokazal izredno znanje in spretnosti v računalniškem razmišljanju.

Za zlato priznanje na državni ravni Tadeju iskreno čestitamo in mu želimo še veliko tovrstnih uspehov.

Mentorica: Janja Gorjanc