Avtor: Maruša Robida | Mar 13, 2024
V sredo, 6. marca, so učenci razreda 4. b pripravili čudovit nastop za svoje starše. Dogodek je bil poln glasbe, plesa, čarovnij in veselja.Nastop se je odvijal v učilnici, kjer so učenci pokazali svoje talente.
- Pevski nastop: Učenci so zapeli šolsko himno in še nekaj pesmi.
- Inštrumenti: Zaigrali so nam na sintesajzer, kitaro, ukulele, klarinet in bariton in zraven zapeli.
- Plesne točka: Zaplesali so Potrkan ples in še nekaj drugih plesov, obkroženi z nasmejanimi obrazi staršev.
- Nastopila je tudi mažuretka Mia.
- Karate: Jaka nas je seznanil z osnovami karateja.
- Čarovniški triki: Učenci so navdušili s svojimi čarovniškimi spretnostmi.
- Igrica Bedin in Bedina: Na odru se je odvila smešna igrica, ki je nasmejala vse prisotne.
- Umetniška predstavitev: Učenka Jerica je ponosno predstavila svojo sliko.
- Izdelava pikapolonic: Učenci so ustvarili čudovite pikapolonice, ki so jih podarili staršem kot dobrodošlico.
Veselo vzdušje je napolnilo razred in vsi smo uživali v prijetnem druženju. Starši so bili ponosni na svoje otroke, učenci pa so se počutili izjemno.
Nataša Zajc
Avtor: Ana Marija Rožman | Mar 13, 2024
Na OŠ Šenčur smo s posebno pozornostjo obeležili praznik vseh deklet in žensk. Ob tem prazniku je ekipa šolskega radia pripravila posebno oddajo, v kateri smo veliko izvedeli tudi o zgodovini praznovanja. Med drugim tudi to, da se je boj za enakopravnost žensk z moškimi začel v Ameriki, kjer so 23. februarja 1909 Američanke prvič opozorile na krivice in začele boj za volilno pravico žensk. Leto kasneje je političarka in borka za pravice žensk Klara Zetkin predlagala, da bi dan žensk praznovali tudi v Evropi. Dan praznovanja takrat še ni bil določen, zato se je včasih praznoval maja, včasih marca. Prvič so mednarodni praznik praznovali leta 1911 v Avstriji, Nemčiji, Švici in na Danskem. Mednarodni dan žena se na 8. marca praznuje od leta 1917.
V avli šole smo pripravili razstavo o pomembnih ženskah v slovenski kulturi in literaturi. Pripravili smo nagradno igro, v kateri smo spraševali, kdo je bila pomembna slovenska pisateljica in popotnica, ki je živela kot prava »robinzonka«. Veste odgovor? Vedela ga je tudi Taja Doberlet iz 6. c, ki je za nagrado prejela odlično knjigo – Nepozabne: Ženske, ki so premikale meje našega sveta. Čestitamo!
Z dejavnostmi ob dnevu žena smo želeli poudariti tudi, kako pomembno je, da med seboj sodelujemo in se spoštujemo. Kajti prav vsak človek je enkraten in poseben.
Ana Marija Rožman, mentorica