Predsednik vlade Robert Golob je v petek, 7. junija 2024, sprejel učence 3. razreda iz Podružnične šole Voklo. Zahvalil se jim je za njihovo izredno zanimanje za delo vlade v letošnjem šolskem letu, učenci pa so mu pripravili kratek kulturni program. V njem so izpostavili, po čem slovi naša država, predstavili so njihove želje za prihodnost in značilnosti Občine Šenčur. Predsedniku vlade so kot simbol Občine Šenčur poklonili zabojček šenčurskega krompirja in mu ob tem zaželeli, da bi v življenju vedno imel krompir.

Učenci so si v nadaljevanju obiska ogledali predsedniško palačo pod vodstvom predstavnika državnega protokola in spoznali njeno zgodovino, ob tem pa so se sladkali s sladoledom, s katerim jih je presenetil predsednik vlade. Obiskali so tudi vladno novinarsko središče, kjer je potekala simulacija novinarske konference. Preizkusili so se v vlogah predsednika vlade, ministrov in novinarjev. Ob koncu so si učenci ogledali še vozni park vladnih službenih vozil. Ta obisk je učencem omogočil koristen vpogled v delo vlade, otroci pa so okrepili tudi občutek pripadnosti državi in zavedanje o aktivnem državljanstvu. Obenem pa je bil to sproščen in zabaven dan, ki so ga preživeli v edinstveni družbi.

Mentorici Darja Višnar in Tadeja Tomlje