Tudi v 1. a smo imeli čistilno akcijo

V 1. a smo pobirali smeti v okolici šole in na poti proti gozdu. Malo nam je ponagajal veter in smo imeli obenem še tek za smetmi. 😊Uspešno smo jih ulovili in pospravili v vreči, ki sta nam jih nesli naši učiteljici. Upamo, da smeti okoli naše šole ne bo več.

Učenci 1. a in učiteljici Melita in Neja

Čistilna akcija na PŠ Voklo

V petek, 24. 3. 2023, smo na PŠ Voklo izvedli čistilno akcijo. Čistili oziroma pobirali smo smeti v neposredni okolici šole, po vasi Voklo in po poti do bližnjega gozdička in prvi del gozdička, kjer se največkrat igramo. Pobrali smo veliko smeti – največ smo jih našli v gozdu. Seveda smo pazili tudi na osebno higieno, zato je vsak učenec dobil eno rokavico, s katero je pobiral smeti, po povratku v šolo pa smo si temeljito umili roke in se posladkali z bonboni, ki smo si jih prislužili pri okraševanju novoletnih smrečic.

Alenka Kern

Obisk mikrobiologinje

Obiskala nas je mikrobiologinja, mamica od naše učenke Nine, in nas popeljala v zanimivi svet virusov in bakterij.

Učenci 1. d z učiteljico Vanjo

Ob materinskem dnevu

Učenci dramske skupine PŠ Voklo so se v počastitev materinskega dneva predstavili celotni šoli in povabljenim z dramsko uprizoritvijo igre o Mojci Pokrajculji.

Vanja Umnik

Šolski radio napoveduje

Šolski radio vabi k poslušanju oddaje na Radiu Gorenc, v kateri bodo v gostovali učenci Neja Bertoncelj, Tara Jordan in Lovro Stare iz 8. d. Učenci bodo gostje v jutranjem programu na Radiu Gorenc v soboto, 1. aprila, od 8.00 do 9.00.

Tokrat bodo v oddaji kot gostje. Pripravljajo pa tudi čisto svojo oddajo, s katero bodo tekmovali na natečaju Moja šola – moj kraj. Na sporedu bo na Radiu Gorenc v soboto, 15. aprila, prav tako od 8.00 do 9.00.

Vabljeni, da nam prisluhnete!

Mentorica Ana Marija Rožman